Президенту пропонують призначити Нацкомісію з транспорту

Поділитися:

Державним регулюванням у сфері транспорту Кабмін пропонує займатись новій створеній Національній комісії. Відповідний законопроект, який включає пояснення та порівняльну таблицю, вже зареєстрований у Верховній Раді України.

Окремо зазначається, що новий урядовий орган повинен зайнятися забезпеченням ефективного регулювання у сфері транспорту та суміжних ринках по відношенню до «суб’єктів природних монополій» та підприємств. Насамперед члени майбутньої (можливої) Нацкомісії мають формувати ціни на проїзд, узагальнюючи законодавчу практику у зазначеному напрямку.

До слова, винятком у цьому випадку не стане і Укрзалізниця, ціни на проїзд якої також формуватиме Національна комісія. Повідомляється, що окрім цього, чиновники мають виконувати моніторинг та аналіз ринку транспорту. Відомство вестиме і спеціальний реєстр транспортних підприємств.

У документі уточнюється, що Нацкомісія має складатися з семи осіб, одна з яких буде призначена як керівник, а виконуватимуть повноваження вони будуть протягом шести років. Більше того, у разі переобрання президента України, поміняти голову, як і решту членів Національної комісії, вже буде не можна. Фінансування забезпечить державний бюджет.

Нагадаємо, в Україні тарифи на проїзд у міському транспорті протягом 2021 року в середньому зросли на 32,8% – з 5,5 гривні до 7,3 гривні.

Також ми повідомляли про те, що у 18 українських містах оновлять громадський транспорт.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Січня 2022 року - 18:19
В Україні планується знесення всіх типових панельних та цегляних, найчастіше...
20 Січня 2022 року - 17:33
Народні депутати пропонують уряду підвищити на 6 мільярдів гривень витрати...
20 Січня 2022 року - 17:15
Стало відомо, що Польща отримала повідомлення про штраф у розмірі...
20 Січня 2022 року - 13:12
Згідно з ухвалою Кабміну, в Україні змінюється порядок державної реєстрації...